Blog Single

Wyróżnia się przede wszystkim tym, że podczas krótkiej wizyty w gabinecie możliwe jest wprowadzenie preparatu kosmetycznego, z którego skóra absorbuje nawet do 90% składników odżywczych. I co najważniejsze, nie ma tu mowy o jakiejkolwiek interwencji chirurgicznej. Metoda ta charakteryzuje się tym, że nie tylko jest sterylna i całkowicie bezpieczna, ale też pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Natomiast efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Działanie i przebieg kuracji:

Do wykonania mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się urządzenie ze sterylnymi, jednorazowymi igiełkami, których długość można dodatkowo regulować. Pozwala to na wprowadzenie preparatu kosmetycznego na odpowiednią głębokość, z pominięciem zewnętrznej bariery naskórka – przez kilka tysięcy mikrokanalików, powstałych podczas zabiegu. Ponadto, po wykonywaniu mezoterapii mikroigłowej, w obszarze zabiegowym pojawiają się często minimalne mikrourazy. I jest to działanie jak najbardziej pożądane, gdyż skóra zostaje wtedy również pobudzona do intensywnych procesów regeneracyjnych. Co więcej, wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny.

Chociaż mezoterapię mikroigłową można wykonać profilaktycznie, jako jednorazowy zabieg pielęgnacyjny, najlepsze rezultaty uzyskuje się po pełnej kuracji kosmetycznej w gabinecie. 

Zazwyczaj składa się ona z 3-5 spotkań, podczas których można zastosować różnego rodzaju preparaty ze składnikami aktywnymi. Jeżeli zaś chodzi o same efekty mezoterapii, warto wspomnieć m.in. o poprawie jędrności i elastyczności skóry, ograniczeniu wydzielania sebum, wymodelowaniu konturów twarzy czy redukcji zmarszczek mimicznych i statycznych. Co więcej, takie zabiegi znajdują nawet zastosowanie u osób, które walczą z cellulitem.

Przed i po, czyli istotne zalecenia:

Niestety, nie każda osoba może skorzystać z mezoterapii mikroigłowej. Przystąpienie do kuracji wykluczają istotne przeciwwskazania, m.in. ciąża i czas karmienia piersią, choroby krwi, podatność na alergie skórne, cukrzyca, trądzik różowaty oraz skłonność do bliznowacenia. Co więcej, z mezoterapii mikroigłowej nie będą mogły skorzystać osoby, u których stwierdzone zostaną liczne teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne) lub miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne, w tym opryszczka w stanie aktywnym).

Wykonanie tej kuracji pielęgnacyjnej wiąże się też z koniecznością przestrzegania wielu zaleceń pozabiegowych. Przykładowo: Co najmniej przez tydzień po wizycie w gabinecie nie należy m.in. korzystać z sauny, basenu, peelingów, depilacji oraz intensywnych ćwiczeń. Natomiast zaleca się stosowanie preparatów o intensywnym działaniu regenerującym i nawilżającym oraz kremów z wysokim filtrem SPF (30 lub 50).

Najczęściej stosowane u nas koncentraty do mezoterapii mikroigłowej:

Eye Microneedle Argilift Cocktail - Koktajl przeznaczony do zabiegów mezoterapii okolic oczu. Rekomendowany dla osób z tendencją do obrzęków, cieni i zmarszczek.

Neuropeptydy – Acetyl hexapeptide-8 i Syn®-Ake hamują skurcze mięśni zapobiegając tworzeniu się zmarszczek mimicznych, a Matrixyl® 3000 odmładza i zagęszcza skórę. Kompleks ekstraktów roślinnych redukuje opuchnięcia i cienie oraz koi podrażnienia wrażliwej okolicy oczu.

Snake ConcetrateDzięki zawartości jadu węża Syn®-Ake, zapobiega powstawaniu zmarszczek poprzez hamowanie skurczów mięśni.

Salangana ConcentrateZawiera jaskółczą ślinę, która stymuluje naturalny potencjał rozwoju komórek skóry, zapewniając pogrubienie ścieńczałej i wiotkiej cery.

Snail ConcentrateSilnie regeneruje skórę i niweluje blizny, dzięki zawartości śluzu ślimaka.

Placenta Concentrate -  Wyciąg z łożyska owcy, pobudza pracę fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, regeneruje skórę właściwą.